Szent László év

szent_laszlo_kiralySZENT LÁSZLÓ ERDÉLY FŐVÉDŐSZENTJÉNEK EMLÉKÉVE A 2017-ES ÉV.

„…úgy ragyogott, mint felhők közt a hajnalcsillag,mely elűzi a nyomasztó sötétséget.” (Képes Krónika)

SZENT LÁSZLÓ TUDTA MIT AKAR, LÁTTA NÉPE SZÜKSÉGLETÉT, LELKI IGÉNYÉT, SZÉTHÚZÁSÁT. AZ EGÉSZ VILÁG CSODÁLATÁRA VÉDTE, TERJESZTETTE, ÉPÍTETTE AZ ORSZÁGOT, ERŐSÍTETTE AZ ERKÖLCSÉT, TOVÁBBSZERVEZTE AZ EGYHÁZAT. MINDEZT HITBEN, BÁTORSÁGBAN ÉS ERÉLYESEN, A LOVAGIASSÁG ESZMÉNYÉNEK JEGYÉBEN.

Szent László védte a külső és a belső ellenségtől az országunkat, az otthonunkat, a családunkat, kiszolgáltatott embertársainkat. Érdemei nagyságára való tekintettel és az ő közbenjárására, kérjük a Mindenható Istent, védelmezzen bennünket az örök isteni értékek megőrzésében. Nekünk is feladatunk:

• felelősséget vállalni közösségünk minden tagjáért
  • a lovagias szellem és magatartás szabályai
  • érvényre juttatni az erényt és az erkölcsi magatartást
  • hadat üzenni a bűnnek, hazugságnak, lopásnak és a lustaságnak
  • tisztelni nagyjainkat, szentjeinket és az elődeink nyomdokaiban haladni
  • imádni a legfölségesebb Istent a belső összeszedettségben, a Szentírás olvasásában
  • szolgálni munkánkkal, egész valónkkal Urunkat, Jézus Krisztust az Ő szent Egyházában
  • szeretni hazánkat, vidékünket, környezetünket, a ránk bízott Őrhelyünket
  • szeretni és ápolni hagyományainkat: hitünket, énekeinket, bölcs mondásainkat, hangszereinket, táncainkat, öltözetünket, ősi mesterségeinket, gyógynövényeinket
  • Minden körülmény között védeni az Isten adományozta anyanyelvünket, hitünket, hagyományainkat, intézményeinket, a nagy többséggel szemben. Sajátos értékeinkkel, másságunkkal magunk és mások életét gazdagítjuk. Legyünk bátrak a magunk és mások értékeinek megvédésében, felvállalásában. A gerinctelen ember, az értékeiről mások előtt nem beszélő ember elsősorban önmagát, de családját, közösségét és országát gyengíti és sodorja pusztulásba.

Leave Comment

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.